BUTİK GAP TURU(3 GECE 4 GÜN)

TUR KODU: ERQSR2
3 GECE 4 GÜN
  • GAP TURLARI
  • The perfect summer body
  • 7 Things You Tell People
  • The Sun Is Underappreciated
  • The Santa Barbara Wildfire
  • World’s hottest BÖLGEs for vegans

 DAHİL OLANLAR:


* Tur Aracı İle Ulaşım
* 3 Gece Belirtilen Otellerde Konaklama
* Otel’de Sabah Kahvaltısı (3) – Akşam Yemeği (2)
* Seyahat Sigorta Paketi
* Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri

 HARİÇ OLANLAR:


* Tüm Şahsi Harcamalar
* HALFETİ TEKNE TURU
* URFA’DA YEMEKLİ SIRA GECESİ EĞLENCESİ
* NEMRUT DAĞI TURU
* Öğle Yemekleri
* Yemeklerde Alınan İçecekler
* Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

YENİLENEN PROGRAMI VE BÜYÜLEYİCİ MANZARALARI İLE
BAŞTAN SONA ANKARA ÇIKIŞLI GAP TURU 

1 GECE Ş. URFA – 1 GECE MARDİN/MİDYAT – 1 GECE MARDİN KONAKLAMA

3 GECE OTEL KONAKLAMALI 4 TAM GÜN 

 DARA ANTİK KENTİ GEZİSİ DAHİL 

Gaziantep – Zeugma Mozaik Müzesi – Gaziantep Kalesi – Bakırcılar Çarşısı – Gümrük Han – Tahmis Kahvecisi – Halfeti – Urfa – Balıklıgöl – Harran Evleri – Göbekli Tepe – Midyat Konut Evi – Dara Antik Kenti – Eski Mardin – Deyrul Zafaran Manastırı – Ulu Cami ve Kasımiye Medresesi  – Diyarbakır – Şehir Surları – Ulu Camii – Hasan Paşa Hanı – Dört Ayaklı Minare – On Gözlü Köprü – Nissibi Köprüsü – Nemrut Dağı* 

NEMRUT DAĞI ROGRAMI HAKKINDA : Program içeriğinde mevcut Nemrut Dağı’nın ziyaret edilmesi isteğe bağlı bir programdır. Yaklaşık 2150 mt rakıma sahip kral mezarının ve anıt heykellerinin bulunduğu Tümülüs çevresine yaklaşık 700 mt lik bir yürüyüş ile çıkmak mümkün olacaktır. Heykellerin bulunduğu ve iki cepheden oluşan zirve noktada Doğu terası seyir noktasından mezapotamya ovasının muhteşem manzarasını seyrettikten sonra tekrar araç toplanma noktasına yürüyerek inilmesi gerekmektedir. Nemrut ziyareti sonrası Cendere köprüsü ve ardından Karakuş tümülüsü görülmektedir. Gezgintur rehberinin de yönlendirmeleriyle kalp ve tansiyon hastalarının nefes problemi olan misafirlerimizin ya da yürüme zorluğu çeken katılımcılarımızın bu programa katılmaları önerilmemektedir. Hangi mevsim olursa olsun bu rakımda hava şartlarının soğuk olacağı bilinmekte olup misafirlerimizin bu program için tedarikli olması gerekmektedir. Çıkış noktasında bulunan kafeteryada battaniye* kiralanabilmektedir. Hava şartlarına göre özellikle Mart ayı ve Kasım – Aralık ayında yüksek rakım dolayısıyla yaşanabilecek kar yağışı ve buzlanma olması halinde güvenlik sebebiyle Nemrut zirvesine çıkış yapılmaz. Grubumuz yine rehberimiz eşliğinde Cendere köprüsü ve Karakuş tümülüsünü ziyaret ederek programa devam eder. Programa katılmak istemeyen ya da sağlık problemleri sebebiyle katılamayacak olan misafirlerimiz için isteğe bağlı olarak tur programına koyulmuştur. Katılmayacak misafirler için Kahta’da serbest zaman verilir.

URFA’DA SIRA GECESİ HAKKINDAProgram içeriğinde mevcut olan ilk gecemizde Urfa’da Sıra Gecesi etkinliği bulunmaktadır. Urfaya varışımızın ardından konaklama yapacağımız otelimize yerleştikten sonra akşam yemeğini de kapsayan eğlence programımıza bize ayrılan özel alanda başlıyoruz. Yöresel set menü’den oluşan akşam yemeği ile başlayan eğlencemiz canlı müzik ve çeşitli yöresel müziklere misafirlerin katılımlarıyla devam etmekte olup yöresel tatlarında ikramıyla yaklaşık 2-3 saat sürecektir. Sıra gecesi yapılan konaklarda hizmet aldığımız alanların tabanı tamamı ile halıyla kaplı olup ayakkabı ile içeri girilmediğinden ihtiyaç duyan misafirlerimiz yanlarında terlik getirebilirler.

1. Gün: Ankara-Gaziantep-Halfeti-Şanlıurfa

Belirtilen tur tarihlerinin bir gün öncesi gece saat 22:00 Kızılay Avm Önü, 22:10 Armada Avm Önünden hareket ile gerekli molalarımız sonrası sabah saatlerine Gaziantep’e varış. Sabah kahvaltı sonrası ilk olarak dünyanın en önemli mozaik müzelerinden biri olan Zeugma Mozaik Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında Gaziantep Kalesine hareket ediyoruz. Gaziantep kalesini panoramik görüp rehberimizden alacağımız bilgilendirme ardından meşhur Antep çarşısında gezmeye başlıyoruz. Gümrük hanı gördükten sonra Tarihi Tahmis Kahvecisinde vereceğimiz kısa bir mola için Bakırcılar Çarşı içerisinde ilerleyerek gezimize devam ediyoruz. Sonrasında Almacı Pazarında alışveriş için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz bu süre içinde Mutfak müzesi ve Hamam müzesini ziyaret edebilirler. Öğle yemeği için verilen serbest zaman sonrasında rehberimizin belirlediği saatte buluşarak Halfetiye doğru hareket ediyoruz. Halfeti’ye varışımız sonrasında dileyen misafirlerimiz ile birecik baraj gölünde çıkacağımız tekne turumuzda panoramik olarak Kızlar Mağarası, Rum Kale ve sular altında kalan Savaşan Köyü’nü görüyoruz. Halfeti’de geçireceğimiz zamanın ardından Şanlıurfa’da bulunan otelimize doğru hareket ediyoruz. Odalarımıza yerleşmenin ardından dileyen misafirlerimizle Meşhur Urfa SIRA GECESİ programı için rehberimizin belirlediği saatte etkinliğin yapılacağı restorana gitmek için buluşuyoruz. Grubumuza özel ayrılmış bölümde hem bölgeye özel yöresel lezzetlerin tadına doyuyor hem de en eğlenceli şekilde ilk akşamımızı noktalıyoruz. İsteğe bağlı olan sıra gecesi programı yemekli bir program olup katılmayacak misafirler akşam yemeği için otelimiz ve çevresindeki restoranlardan akşam yemeği hizmeti alabilirler. Konaklama otelimizde.

 

 Konaklama: Şanlıurfa Harran Otel vb.

2. Gün: Şanlıurfa-Harran-Göbeklitepe-Midyat

Sabah kahvaltı sonrası ilk olarak Harran’a hareket ediyoruz. Burada ilk olarak Harran Şehri’nin ortasında yer alan Türkiye’de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski camilerden biri olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evlerinden birini ziyaret ediyoruz. Harran gezimiz sonrasında Urfa gezimize; Balıklıgöl, Ayn Zeliha Gölü, Halil-ür Rahman Camii, Hz.İbrahim Makamı ziyareti ile devam ediyoruz. Rehberimizin önerileri doğrultusunda yöresel ürünler alışverişi ve yemek molası sonrasında Milattan önce 10000 yılına uzanan tarihteki en eski ve en büyük ibadet merkezi olarak bilinen, insanlık tarihini değiştiren Unesco Kültür Miras listesinde yer alan Göbeklitepe’yi ziyaret ediyoruz. Gezi programımızın sonunda Midyat’ta bulunan otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

 Konaklama: Midyat Matiat Otel vb.

3. Gün: Midyat-Mardin

Sabah kahvaltı sonrası ilk olarak Midyat Konuk Evi ziyareti ve telkari gümüş işçiliğinin en güzel örneklerinin sergilendiği gümüşçüler çarşısında alış-veriş molası veriyoruz. Sonrasında Midyat’tan ayrılarak Nusaybin üzerinden Tarihte Yukarı Mezopotamya’nın en önemli yerleşim yerlerinden birisi olarak bilinen Dara Antik Kentinde; Su Sarnıçları, Tarihi Taş Ocağı ve Mezarlığı görüyoruz. Antik kent gezimizin ardından, Deyr-ul Zaferan Manastırı’nı (Mor Hananyo) ziyaret ediyoruz. Ardından İpek Yolu üzerinde bulunan farklı dini inanışları ve eserleri bünyesinde barındıran Mardin merkeze varış. Ulu Cami ve Kasımiye Medresesi ziyaretleri sonrası Eski Mardin sokaklarında (Abbara da görerek) yürüyüş ve fotoğraf çekimi molası veriyoruz. Gezimiz sonrasında akşam yemeği ve konaklama için otelimize doğru yola çıkıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

 Konaklama: Mardin Yay Grand Otel vb.

4. Gün: Diyarbakır-Nemrut-Ankara

Sabah kahvaltı sonrası Diyarbakır şehir turumuzda Şehir Surları,Ulu Cami, Tarihi Hasanpaşa Hanı, Dört Ayaklı Minare, Ongözlü Köprü gezileri ardından öğle yemeği için verilen servest zaman sonrasında Diyarbakırdan ayrılarak Nissibi köprüsünü de gördükten sonra Kahta’ya varıyoruz. Dileyen misafirler ile ekstra düzenlenecek grubumuza özel minibüslerle UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS LİSTESİ yer alan Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. Ünlü Kommagene Kralı’nın Nemrut Dağı zirvesine yaptırdığı Tümülüs ve devasa heykelleri gördükten sonra eşsiz manzarayı izleyip bölgeden ayrılarak Ankara’ya doğru hareket ediyoruz. Gerekli molalar ile birlikte gece geç saatlerde Ankara’ya varış.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“BUTİK GAP TURU(3 GECE 4 GÜN)” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

FİYAT8.490,00

TUR REZERVASYONU YAPINIZ

 KİŞİ BAŞI  × 8.490,00
TOPLAM = 16.980,00