BAŞTANBAŞA DOĞU KARADENİZ VE BATUM TURU 5 GECE 6 GÜN

TUR KODU: ERQSR2
5 GECE 6 GÜN
  • KARADENİZ TURLARI
  • The perfect summer body
  • 7 Things You Tell People
  • The Sun Is Underappreciated
  • The Santa Barbara Wildfire
  • World’s hottest BÖLGEs for vegans

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Lüks Turizm Araçları ile Ulaşım

5 gün kahvaltı (1. gün serpme kahvaltı, diğer günler otelde)

4 gece konaklama

3 akşam yemeği (Batum konaklamada akşam yemeği olmayacak)

Gürcistan Batum Turu

Gürcistan Araç Giriş Ücreti

Programda belirtilen tüm geziler

Milli parklar araç giriş ücretleri

Seyahat Sigortası

Profesyonel Rehberlik hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle yemekleri

Müze ve ören yeri girişleri

Yurt dışı çıkış harcı (… ₺)

Lustra – Garastel veya Demirkapı- Balık Gölleri Minibüs transferi (… ₺)

Çinçiva, Zilkale, Palovit Şelalesi Minibüs transferi (… ₺)

Borçka Karagöl Minibüs transferi (… ₺)

Ordu Boztepe Teleferik (… ₺)

Alışverişlerde özel harcamalar

1 akşam yemeği (Batum)

 

NOT: Ekstra hizmetlerimizin fiyatları özel günler ve koşullara bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

BAŞTANBAŞA DOĞU KARADENİZ VE BATUM TURU

ERKEN REZERVASYONA ÖZEL %10 İNDİRİM

31 MART 2024 TARİHİNE KADAR GEÇERLİDİR

OTOBÜS VEYA UÇAKLA

OTOBÜSÜMÜZ ANKARA HAREKETLİ OLUP, UÇAKLA GELECEK MİSAFİRLERİMİZ TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN KATILIM SAĞLAYABİLİRLER

5 GECE 5 GÜN (4 GECE OTEL KONAKLAMA)

Trabzon Şehir Turu / Sümela Manastırı / Ayasofya / Sürmene / Uzungöl / Lustra – Garastel Yaylası / Çamlıhemşin / Çinçiva Köyü / Palovit Şelalesi / Zilkale / Ayder / Fırtına Deresi ve Vadisi / Rize / Batum / Ali&Nino Heykeli / Piazza Meydanı / Gürcistan / Borçka Karagöl / Bandırma Vapuru / Yason Burnu ve Panaya Kilisesi Ordu / Samsun

TUR PROGRAMIMIZDA BELİRTİLEN OTELDE KONAKLAMA YAPILMAKTADIR. OTELLERİMİZ NETTİR. TUR ESNASINDA VB. OTEL ŞEKLİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMAZ.

GÜRCİSTAN / BATUM TURU ÜCRETE DÂHİL!

YASON BURNU VE PANAYA KİLİSESİ GEZİSİ ÜCRETE DÂHİL!

Baştanbaşa Doğu Karadeniz ve Batum turumuz için, akşam saat 21.00’de Optimum AVM önünde buluşma ve Trabzon’a hareket. Gerekli molalarla sabah saatlerinde Trabzon’a varış.

2. Gün: TRABZON ŞEHİR TURU – SÜMELA MANASTIRI – AYASOFYA – ATATÜRK KÖŞKÜ

Trabzon’da alacağımız serpme kahvaltı sonrası Trabzon şehir turumuza ilk olarak Maçka ilçesi Altındere Milli Parkı içinde Karadağ’ın eteklerinde denizden 1150 m yükseklikte bulunan tarihi Sümela (Meryem Ana) Manastırı’na çıkarak başlıyoruz. Keşiş odaları, Kütüphane, Ayazma ve Manastır’ın oluşumuna sebebiyet veren Ana Kaya Kilise’nin görülmesinin ardından manastırı aşağıdan fotoğraflayabileceğimiz kısa bir mola sonrası öğle yemeği için restoranımıza hareket ediyoruz. Yemeğin ardından,  4000 yıllık geçmişe sahip Trabzon’da, Kutsal Bilgelik anlamına gelen Kommenos Kralı I.Manuel tarafından 1250-1260 yılları arasında yaptırılan geç Bizans kiliselerinin en güzel örneklerinden biri olan Ayasofya Camii (Kilisesi)  müzesinin geziyoruz. Gezimiz sonrası Trabzon yöresine has gümüş Kazaziye ve telkari işlerinin yapımı ile bilgileneceğimiz ve en güzel örneklerini göreceğimiz gümüş mağazası gezisi ve alışverişine gidiyoruz. Aracımız ile yapacağımız Trabzon Panoramik Şehir turu esnasında Trabzon Kalesi (Aşağı, Orta ve Yukarı Hisar), Zağnos Paşa Köprüsü ve Vadisi, Gülbahar Hatun Camii ve Türbesi, Boztepe manzarası eşliğinde panoramik Trabzon gezimizin ardından, Atatürk’ün 1924 yılında Trabzon’u ilk ziyaret ettiğinde konakladığı Atatürk Köşkü gezimizi yapıp otelimize hareket, otele yerleşme, serbest zaman, Akşam yemeği ve geceleme.

 

KONAKLAMA: Arsen Hotel

 

 

3. Gün: TRABZON – SÜRMENE – UZUNGÖL – ÇAMLIHEMŞİN – FIRTINA VADİSİ – AYDER YAYLASI

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Çayın bahçeden bardağa kadar olan yolculuğunu öğreneceğimiz Çay Fabrikası gezisi. Çay tanıtımlarından sonra ikram edilen çaylarımızı yudumluyor kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Denizden 1090 metre yükseklikte bulunan çam ormanları ile çevrili Haldizen Deresi’nin önünün bir heyelan sonucu kapanmasıyla oluşan Uzungöl’e (Şerah) varış. Rehberimizin bilgilendirmelerinden sonra isteğe bağlı olarak (ekstra) olarak düzenlenecek olan, hava durumuna bağlı olarak Lustra-Garastel Yaylası veya Demirkapı- Balık Gölleri gezimize katılabilirsiniz. Uzungöl etrafında yürüyüş ve fotoğraf çekimi için serbest zaman yöresel ürünlerin ve hediyelik eşyaların satıldığı dükkânlarda alışveriş imkânı belirtilen saatte toplanma. Ayder Yaylasına hareket ediyoruz. Yol üzerinde Yurt dışında Trabzon Keteni Yurt içinde Rize bezi olarak bilinen meşhur Rize Bezi (Feretiko) dokuma atölyelerini gezip dokuma ile ilgili bilgileri alıp alışveriş için serbest zaman veriyoruz.  Fırtına deresini takip ederek, Dünya Doğayı Koruma Vakfı tarafından koruma alanı ilan edilmiş Fırtına Vadisine giriş. Burada Zipline ve Rafting yapmak isteyen misafirlerimiz için tesisimizde serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Ayder yaylasına hareket ediyoruz. Buradan dileyen misafirlerimiz Ayder yaylasında zaman geçirebilir veya otelde istirahat edebilir. Ayder yaylasında Gelin Tülü Şelalesini fotoğraflayabilirler. Akşam yemeği ve geceleme.

 

KONAKLAMA: Ayder / Memişoğlu Otel

 

 

4. Gün: AYDER – ÇİNÇİVA KÖYÜ – ZİLKALE – PALOVİT ŞELALESİ – SARP SINIR KAPISI – BATUM – PİAZZA MEYDANI – MEDEA HEYKELİ – MERKEZ CAMİ – POSEİDON HEYKELİ – ALİ ve NİNO HEYKELİ

Kahvaltı sonrası Çamlıhemşin’e’a hareket ediyoruz. Çamlıhemşin’e varış. (Ekstra) olarak düzenlenecek olan Çinçiva, Zilkale, Palovit Şelalesiturumuz için Çamlıhemşin’de bizi bekleyen minibüslerle, Fırtına Vadisinin iç kısımlarına yeşillikler içerisinde yol alıyoruz. Çamlıhemşin Konaklar mahallesinin ahşap evlerini fotoğraflayıp, dizilere ev sahipliği yapan Çinçiva (Şenyuva Köyü)’ne uğruyoruz. Serbest zamanda kısa bir yürüyüş yapıp ardından Fırtına Vadisine hâkim bir tepenin üzerinde bulunan; Karakol Kale olarak inşa edilen muhteşem Zilkale’yi görüyoruz. Fırtına Deresi’nin önemli kollarından Palovit Deresi üzerinde 27m yükseklikten akan Palovit Şelalesi’nde kısa bir fotoğraf molası verip, Çamlıhemşin’e geri dönüyoruz. Otobüsümüz ile buluşuyor ve Hopa üzerinden Sarp Sınır Kapısı’na varıyoruz. Gürcistan’a giriş işlemlerini tamamladıktan sonra şehir merkezine hareket ediyoruz. Yol güzergâhında Aziz Andrew’in Aydınlanma Yolu ismi verilen büstünü gördükten sonra Gonio bölgesine doğru ilerliyoruz. Gonio’dan geçerken sağ tarafımızda Gonio (Apsaros) Kalesi’ni görüyoruz. Bize çok da yabancı olmayan, kaynağı Bayburt’tan gelen Çoruh (Chorokhi) Nehri’nin üstünden geçip şehir merkezine giriş yapıyoruz. İlk durağımız 1866 yılında yapımı tamamlanan ahşap iç mekânı ile büyüleyici bir görünüme sahip olan Batum Merkez Cami gezimizin ardından muhteşem bir şehir planlaması örneği olan Batum’un en güzel yerlerinden biri ve Avrupa şehir meydanlarını anımsatan Piazza Meydanı’nı geziyoruz. Meryem Ana Kilisesi ve Avrupa Meydanı’nda bulunan, 2007 yılında 1 Milyon Lari’ye yapılan Medea Heykeli’ni,  Şehrin en görkemli heykellerinden birisi olan, hırs ve gücü temsil eden, bir çeşmenin üzerine kurulmuş Poseidon Heykeli’ni ve Tiyatro Meydanı’nı geziyoruz. Yemyeşil doğası, kendine hayran bırakan sahil şeridi ile kilometrelerce uzunluğundaki Eski Batum Bulvarı’na ilerliyoruz. Kurban Said’in ünlü romanının kahramanları olan Ali ve Nino heykelini görüp, Gürcü Prenses Nino ve Azeri Ali’nin hikâyelerini dinledikten sonrasın Otelimize hareket, konaklama ve istirahat

 

KONAKLAMA: Batum

 

5. Gün: BATUM – HOPA – BORÇKA – KARAGÖL – TİREBOLU

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Sarp sınır kapısına hareket, gümrük işlemleri sonrası Karagöl turumuz için minibüslere bineceğimiz Borçka’ya hareket ediyoruz. Yolculuğumuza Türkiye’nin en uzun ikinci çift tüplü tüneli Cankurtaran Tüneli’nden geçerek devam ediyoruz ve Borçka’ya varıyoruz.. Bu güzel noktanın ardından (Ekstra) olarak düzenlenecek olan Karagöl turumuz için minibüslere binerek Karagöl yolu üzerindeki Klaskur deresini takip ediyoruz. Karagöl’e vardığımızda sizleri yeşilin bin bir tonu karşılıyor. Bu eşsiz doğa manzarasının tadını göl çevresinde yürüyüş yaparak veya sandal kullanarak çıkarabilirsiniz. Gezimiz rdından otobüsümüzle buluşmak için dönüşe geçiyoruz. Otobüsümüzle buluştuktan sonra öğle yemeğimizi alacağımız restoranımıza gidiyoruz. Serbest zaman sonrası tekrar aracımıza binerek Sürmene’ye hareket ediyoruz. Sürmene’ye varışımızı takiben çifte su verilmiş, sağlamlıkları ve kabza süslemeleriyle ünlü Sürmene bıçaklarının üretim ve satış noktasında Sürmene bıçakları hakkında bilgi alıyor, alışverişimizi yapıp Arsin, Araklı, Yomra güzergâhından Tirebolu’da bulunan otelimize gidiyoruz. Otele yerleşme, akşam yemeği ve geceleme.

 

KONAKLAMA: Giresun Tirebolu / Yılgın Otel Beach & Water Sports

 

 

6. Gün: TRABZON – ORDU BOZTEPE – GİRESUN – YASON BURNU – PANAYA KİLİSESİ – SAMSUN – BANDIRMA VAPURU – ANKARA

Otelimizde aldığımız Kahvaltı sonrası  Ordu Boztepe’ye hareket ediyoruz. (Uçakla turumuza katılan misafirlerimiz ile  yol güzergâhımızda bulunan Or-Gi Havalimanında vedalaşıyoruz.) Ordu Boztepe’ye teleferik ile çıkıyoruz. Boztepe gezimizin ardından Karadeniz manzarası eşliğinde sahil boyu yol güzergâhını kullanarak bir halk efsanesi olan Argonatlar’la birlikte burada karaya çıkan ve buraya yerleşen İason efsanesinden adını alan Yason Burnu ve Panaya Kilisesi ve  Yason Feneri’ni gezip rehberimizden bu eşsiz manzaraya sahip kültür ve tarih hakkında bilgi alıyoruz. ev Samsun’a hareket. Yolumuz üzerinde bulunan Bandırma Vapuru gezimizi tamamlayıp gerekli molalarla Çorum, Kırıkkale güzergâhından tahmini 00.30 Ankara’ya varıyoruz. Keyifli bir Baştanbaşa Doğu Karadeniz ve Batum Turu’nun ardından bir başka KEŞFİALEMTurizm organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“BAŞTANBAŞA DOĞU KARADENİZ VE BATUM TURU 5 GECE 6 GÜN” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

FİYAT11.990,00

TUR REZERVASYONU YAPINIZ

 KİŞİ BAŞI  × 11.990,00
TOPLAM = 23.980,00