EGE KÖYLERİ VE KIYILARI TURU

TUR KODU: ERQSR2
3 GECE 4 GÜN
KATAGORİ:
 • 5ffdc45df2ae5
 • The perfect summer body
 • 7 Things You Tell People
 • The Sun Is Underappreciated
 • The Santa Barbara Wildfire
 • World’s hottest BÖLGEs for vegans
 • bolu-yedigoller-54989347
 • 986_b

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks araçlar ile ulaşım
  Araç içi ikramlar
  3 Gece belirtilen otellerde konaklama
  4 Kahvaltı(İlk gün restoranda)
 • 3 Akşam yemeği
  Zorunlu Pakettur tur seyahat sigortası
  Profesyonel rehberlik hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm şahsi harcamalar
  Öğle yemekleri
  Yemeklerde alınan içecekler
 • Ekstra olarak belirtilen hizmetler
  Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri

ANKARA ÇIKIŞLI EGE KÖYLERİ VE KIYILARI TURU
4 GECE 4 GÜN (3 GECE OTEL KONAKLAMA)

Çiçekliköy – Foça – Urla – Şirince – Efes Antik Kenti – Bademler Köyü – Alaçatı – Çeşme – Sığacık – Seferihisar
Konak Meydanı – Saat Kulesi – Kuşadası – Eski Foça

İLK GÜN KAHVALTIDA SANDVİÇ VERMİYORUZ, GECE ÇIKIŞLI KONAKLAMALI TURLARIMIZDA GÜNE SERPME KAHVALTI İLE BAŞLIYORUZ, TUR ÜCRETİNE DÂHİL!

Ankara çıkışlı Büyük Ege turumuz için, akşam saat 23.00’te Sezenler caddesi Atatürk Lisesi önünde buluşma ve Şirince’ye hareket. Gerekli molalarla sabah saatlerinde Şirince’ye varış.

YÜZME MOLALI!

2. Gün: ÇİÇEKLİKÖY – ŞİRİNCE – EFES – MERYEM ANA EVİ – KUŞADASI – KADINLAR PLAJI – İZMİR
Sabah saatlerinde İzmir’in kahvaltısıyla meşhur köylerinden Çiçekliköy’e varıyoruz. Varışımızı takiben ücrete dâhil kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltının ardından küçük ve şirin köyü keşif için serbest zaman. Serbest zaman sonrasında eski Rum evleri, sokakları ve insanları ile meşhur içinize huzur dolacak Şirince’ye hareket ediyoruz. Şirince’de alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrasında Efes Antik Kenti’ne doğru yola çıkıyoruz. Rehberimiz eşliğinde gezimiz sonrası Selçuk üzerinden Meryem Ana Evi’ne geçiyoruz. Meryem Ana Evi gezimiz sonrası Kuşadası’na hareket ediyoruz. Panoramik olarak yapacağımız Kuşadası turumuzda Kale, Güvercin Ada, Tarihi Kervansaray yapılarını görüp Dünyaca ünlü Kadınlar Plajında serbest zaman veriyoruz. (Dileyen misafirlerimiz denize girebilir) Yüzme molamız sonrası İzmir’deki otelimize geçiyoruz. Odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

KONAKLAMA: Coordinat Suites Hotel vb.

3. Gün: BADEMLER KÖYÜ – ALAÇATI – ILICA PLAJI – ÇEŞME – İZMİR
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında ilk durağımız olan ülkemizin en aydın ve en çağdaş yerleşimlerinden biri olan Bademler’e gidiyoruz. Bademler’de Türkiye’nin ilk ve tek köy tiyatrosunun olmasının yanı sıra, 20 yıllık bir oyuncak müzesi, 80 yıldır hizmet veren bir halk kütüphanesi, yerel üretimi teşvik eden bir üretici pazarı ve sosyal yaşamı destekleyen birçok dernek de yer almaktadır. Bembeyaz evleri ve sahip olduğu tüm bu kültürel birikimleriyle bu köy sizleri derinden etkileyecek. Ardından ünü yaptığı festivalle ülke sınırlarımızı dahi aşmış Çeşmenin şirin beldesi Alaçatı’ya doğru hareket. Rum mimarisinin güzel örnekleri evlerinin, egenin karakteristik dar Arnavut kaldırımlı sokakları, hemen her köşe başında mavi-beyaz renklerin hâkim olduğu küçük sevimli kafeleri, sıcak samimi insanlarıyla Alaçatı’yı keşfediyor ve sonrasında Çeşme’ye geçiyoruz. Çeşmedeki ilk noktamız Çeşme kalesi olacaktır. Sonrasında masmavi denizi ile sizleri büyüleyecek Çeşme plajlarında yüzme molası veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte toplanıyor ve İzmir’deki otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

KONAKLAMA: Coordinat Suites Hotel vb.

4. Gün: URLA – SIĞACIK – SEFERİHİSAR – İZMİR
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında ilk durağımız olan Urla’ya hareket ediyoruz. İlk olarak ünlü şair, oyun ve roman yazarı Necati Cumalı’nın Evini ziyaret ediyoruz. Urla’nın sanat ve keyif sokağı Zafer Caddesi’nde yürüyüş yapıp, Tanju Okan anısına yapılmış ve içinde heykeli barındıran Tanju Okan Parkında fotoğraf molası veriyoruz. Ardından 16. yüzyıldan kalma kale surları içinde kurulu, sahil kasabası Seferihisar Sığacık’a gidiyoruz. Mavi bayraklı, altın sarısı kumları ve masmavi deniziyle ön plana çıkan Akkum plajında yüzme molası veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte toplanıyor ve tekrar yola çıkıyoruz. Yöresel mimarisine, geleneklerine, göreneklerine, zanaatlarına, esnafına sahip çıkan Seferihisar’ın panoramik olarak görülmesi ardından İzmir’deki otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

KONAKLAMA: Coordinat Suites Hotel vb.

5. Gün: SAAT KULESİ – ESKİ FOÇA – ANKARA
Kahvaltının ardından İzmir’in simgesi olan II. Abdülhamid Han tarafından 1901 yılında inşa edilmiş Saat Kulesi önünde hatıra fotoğrafı çektiriyoruz. Fotoğraf çekimi molası ardından Eski Foça’ya hareket ediyoruz. Arnavut kaldırımlı sokakları, muhteşem denizi ile hayran kalacağımız bu şirin beldede serbest zaman veriyoruz. (dileyen misafirlerimiz denizin tadını çıkartabilir) Rehberimizin belirleyeceği saatte toplanıyor ve Ankara’ya hareket ediyoruz. Gerekli molalarımız ile birlikte gece saatlerinde Ankara’ya varıyor ve bir başka Tatilyaka Turizm organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“EGE KÖYLERİ VE KIYILARI TURU” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

FİYAT8.990,00

TUR REZERVASYONU YAPINIZ

 KİŞİ BAŞI  × 8.990,00
TOPLAM = 17.980,00