BURSA – CUMALIKIZIK – İZNİK – MUDANYA – TRİLYE – GÖLYAZI TURU

TUR KODU: ERQSR2
1 GECE 2 GÜN
KATAGORİ:
 • BURSA-LOGOLARI-1
 • The perfect summer body
 • 7 Things You Tell People
 • The Sun Is Underappreciated
 • The Santa Barbara Wildfire
 • World’s hottest BÖLGEs for vegans

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Ulaşım,
 • 1 gece konaklama,
 • 2 kahvaltı (1 nci gün serpme kahvaltı, 2.gün otelde)
 • 1 aksam yemeği,
 • Seyahat güvence sigortası,
 • Rehberlik hizmetleri
 • Araç içi ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri,
 • Uluabat gölünde sandal turu
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,
 • Yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler

BURSA / GÖLYAZI / CUMALIKIZIK / MUDANYA / İZNİK TURU

1 GECE KONAKLAMALI 2 GÜN

YARIM PANSİYON KONAKLAMA

Uluabat Gölü – Ağlayan Çınar – Aya Konstantin Kilisesi – Cumalıkızık Köyü – Cumalıkızık Etnografya Müzesi – Tophane – Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbeleri – Tarihi Saat Kulesi – Ulu Camii – Kozahan – Mudanya Mütareke Evi ve Müzesi, Eski Kilise – Çınarlı Kahve – Çini Fırınları ve Kazı Alanı – Süleyman Paşa Medresesi

1

1.GÜN

Ankara çıkışlı turumuz için Sezenler Cad. Atatürk Lisesi önünde buluşma ve 23.50’de Bursa Gölyazı’ya hareket.

2

2.GÜN GÖLYAZI – ULUBAT GÖLÜ – CUMALIKIZIK – BURSA

Sabah erken saatlerde Uluabat Gölü’nün kuzeyinde bulunan yarım ada üzerine kurulmuş olan Gölyazı köyüne ulaşıyoruz. Burada kahvaltımızı alıp bir miktar dinlendikten sonra, Antik çağda adı Apolyont olan köy Arnavut kaldırımlı dar sokakları ile Cenevizlilerden Romalılara, Bizanslılardan Osmanlıya kadar birçok kültürün izlerini bünyesinde barındırıyor. Köy meydanında bulunan ve “Ağlayan Çınar” olarak adlandırılan asırlık çınar, Aya Konstantin Kilisesi, köy sokaklarını gezip göl kıyısında yürüyüş yapıyoruz. (Arzu eden misafirlerimiz gölde sandal ile gezinti yapabilirler ekstra) Köyde vereceğimiz çay molasından sonra Unesco Dünya Kültür Mirası listesindeki Cumalıkızık köyüne gidiyoruz. Osmanlı sivil mimarisinin en görkemli köy yerleşimini günümüze ulaştıran Cumalıkızık sokakları, Cumalıkızık Cami, Cumalıkızık Etnografya Müzesi ve Sanat Evi’ni gezdikten sonra Bursa merkeze hareket ediyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Belirlenen saatte buluşarak, Bursa şehrinin tam merkezinde yer alan Tophane, şehri zirveden kuşbakışı olarak seyretmenizi sağlayacak bir konumdadır. Tophane’de başta Osmanlı İmp. kurucularından olan Osman Gazi ve Orhan Gazi’nin türbelerini rehberimiz eşliğinde ziyaret ediyoruz. Buradaki ziyaretimizin sonrasında Bölgenin adı da isminden de anlaşılacağı gibi tepede bulunan, geçmişten günümüze simgesel olarak konumlandırılmış Top arabalarını ve Tarihi saat kulesini ziyaret edip, Evliya Çelebi’nin ifadesiyle ”Bursa’nın Ayasofyası” Ulu Camii oluyor. Ulu Cami gezimizin ardından Kozahan’da (İpekçiler Çarşısı) kısa bir soluklanma molası hem de bölgede yörenin meşhur Kestane şekeri ve tatlılarını alabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Alışveriş molamızın ardından otelimize hareket ediyoruz. Otele yerleşme, akşam yemeği ve istirahat.

KONAKLAMA: MONTANİA OTEL MUDANYA

3

3.GÜN: MUDANYA – İZNİK - ANKARA

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Mudanya’ya hareket ediyoruz. 45 dk.lık bir yolculuk sonunda 1321 yılında Orhan Bey tarafından fethedilerek Osmanlı topraklarına katılan Mudanya’da 19 yy Osmanlı Konaklarını, Kurtuluş savaşı sonrası imzalanan Mudanya Mütarekesi’nin yapıldığı, Mudanya Mütareke Evi ve Müzesi, Eski Kilise, Çınarlı Kahve ve İskele’nin gezilmesinden sonra İznik’e hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda bulunan İznik gölü kenarında Askania’da öğle yemeği için mola veriyoruz. Bizans döneminden kalan ve müze olarak kullanılan Ayasofya Cami, Roma Yolu, I.Murat Hamamı gezilerinden sonra 15.yy’da Çin’den gelen Mavi ve Beyaz seramiklerden esinlenerek ortaya çıkan çini işleme sanatını görebileceğimiz Çini Fırınları ve Kazı Alanı, Süleyman Paşa Medresesi (İznik Çini Atölyeleri Çarşısı), Sur Kapılarından İstanbul Kapı’nın gezilmesinden sonra Ankara’ya hareket ediyoruz.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“BURSA – CUMALIKIZIK – İZNİK – MUDANYA – TRİLYE – GÖLYAZI TURU” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

FİYAT3.590,00

TUR REZERVASYONU YAPINIZ

 KİŞİ BAŞI  × 3.590,00
TOPLAM = 7.180,00